Elektroprivreda Crne Gore ponovila je tender za izgradnju mHE „Otilovići“ u Pljevljima. Novi tender raspisan je 30. decembra prošle godine, a ponude se mogu dostavljati do 31. januara. Ukupna vrijednost projekta je 6,8 miliona eura bez PDV-a.
MHE „Otilovići“ gradila bi se uz postojeću branu na rijeci Ćehotini, koja je izgrađena 1982.godine za potrebe snabdijevanja vodom TE “Pljevlja”. Snaga mHE bila bi oko tri megavata, a očekivana proizvodnja oko 11 miliona kilovat sati godišnje, dovoljno za snabdijevanje oko 1,2 hiljade domaćinstava.
Novi tender za izgradnju male hidroelektrane na jezeru Otilovići objavljen je nakon što je Komisija za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki poništila prethodni oglas, 24. decembra, sa obrazloženjem da je EPCG nastavila sprovođenje postupka, iako je pristigla žalba konzorcijuma Permonte-Banstroj.
U rješenju Komisije se navodi da je EPCG povrijedila pravila iz Zakona o javnim nabavkama, jer su pojašnjavali i dopunjavali tendersku dokumentaciju i nakon pristigle žalbe.