Crnogorski elektroprenosni sistem (CGES) ostvario je u prošloj godini neto dobit od 16,9 miliona eura, a dobro poslovanje nastavljeno je i u prvom ovogodišnjem kvartalu kada je profit iznosio 5,7 miliona eura, saopštio je predsjednik Odbora direktora, Aleksandar Mijušković.Uprkos veoma složenom i izazovnom poslovnom ambijentu, u kojem smo svi radili u vremenu korone i velike energetske krize, moramo da se pohvalimo da smo imali najbolji poslovni rezultat u istoriji CGES-a, odnosno neto dobit od 16,9 miliona eura, rekao je Mijušković agenciji Mina-business.
Mijušković je podsjetio da CGES konstantno od svog osnivanja posluje sa dobiti.
“Istakao bih da smo prošle godine isplatili i dividendu za 2020. godinu, u iznosu od 7,4 miliona, precizirao je Mijušković.
On je rekao da je CGES, koji je osnovan 2009. godine, uvećao svoju imovinu 87 odsto i da su jako uspješni na svim poljima na kojima rade.
“Što se tiče investicija za ovu i prethodnu godinu, imamo u prosjeku od nekih 60 odsto, zbog raznoraznih problema koje smo imali, a koji se tiču transporta opreme i velikih promjena na tržištu cijena svih građevinskih materijala, tako da nijesmo bili u mogućnosti da ispunimo sve što smo planirali, dodao je Mijušković.
Prosječna investicija je oko 17 miliona eura godišnje.
“Plan za ovu godinu je 40 miliona eura i tu imamo 15 miliona za infrastrukturu za auto-put, kazao je Mijušković.
Izvor: Portal RTCG